Serce Piko

Serce Piko

„ Nie mów wisi mi to…” Tylko spraw by „Serce Piko”

Bardzo często zdarza się, że ludzie przechodzą obok osoby, która leży bezwładnie na ławce w parku czy na dworcu z myślą, że jest to ktoś bezdomny lub człowiek będący pod wpływem alkoholu. Niestety coraz częściej zbyt pochopnie oceniamy innych, nie pamiętając o tym, że od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.

Także mamy drugą grupę osób, którzy spotykają na swojej drodze potrzebujących, jednak przez brak wiedzy i doświadczenia nie potrafią pomóc. Mówi się, że CZAS to MÓZG, a strata czasu to strata mózgu. 3-4 minuty po Nagłym Zatrzymaniu Krążenia, a więc ustaniu czynności życiowych obumiera kora mózgowa, stąd powyższe powiedzenie. Dlatego, świadek zdarzenia powinien udzielić jak najszybciej pomocy. Często, gdy ktoś znajduje się w takiej sytuacji zastanawia się jak tego dokonać, skoro nie ma pojęcia, od czego zacząć.

Staramy się przeszkolić jak największą liczbę osób, niestety zabrakłoby nam czasu, aby przeszkolić całe społeczeństwo i pokazać, że udzielania pierwszej pomocy nie powinno się bać. Mając na uwadze fakt, iż media społecznościowe otaczają nas z każdej strony wymyśliliśmy sposób nagrywając utwór muzyczne Serce Piko.

„ Jak to się zaczęło….”

Latem 2017 r. hitem mediów społecznościowych stało się „Despacito”. Pewnego dnia, gdy rozmawialiśmy, w tle leciał właśnie ten hit. Jeden ze znajomych zaczął nucić pod nosem i wyszło mu „serce piko”. Mateusz wyłapał, ten przekaz i stwierdził, że cała piosenka byłaby mistrzostwem świata, ponieważ muzyka dociera do każdego i dzięki temu wszyscy w zabawny sposób mogliby nauczyć się pomagać, a także byłby to motyw do zainspirowania ludzi, aby sami chcieli sięgać po zasady pierwszej pomocy.

Tekstem zajął się Krzysztof Socha, natomiast Tomasz Micek – ratownik medyczny, a po godzinach muzyk, zajął się dźwiękiem, wokalem i tworzeniem klipu. – Tak wspólnymi siłami udało stworzyć się cover pt. „Serce piko”.

„ Przekaz …. ”

eledysk opowiada historię młodego człowieka, który prowadzi niezdrowy tryb życia, jego serce tego nie wytrzymuje i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Piosenka przekonuje i pokazuje, że udzielanie pierwszej pomocy wcale nie jest takie trudne, wystarczy stosować się do podstawowej zasady: 30 ucisków klatki piersiowej i dwa wdechy, co ważne od wdechów można odstąpić. Zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni, jak szybko utwór stał się popularny, o czym świadczyły wyświetlenia na youtube czy masowe udostępnienia klipu.

Serce Piko

Uczmy się chętnie ratować życie, bo nie znamy dnia ani godziny, kiedy ta wiedza okaże się bezcenna. Róbmy to przede wszystkim z myślą o naszych najbliższych

Koszyk