Zaopatrzenie gabinetu w zestaw przeciwwstrząsowy

Zaopatrzenie gabinetu w zestaw przeciwwstrząsowy

Cena

dostosowywana indywidualnie

Nie ma wątpliwości, że część przyjmowanych przez Ciebie bądź u Ciebie Pacjentów, to osoby z tzw. podwyższonej grupy ryzyka. Alergie, choroba wieńcowa, cukrzyca, problemy z ciśnieniem, astma, epilepsja – to przecież niemal codzienne schorzenia osób w poczekalni każdego gabinetu.

Tym samym nagłe zagrożenie zdrowotne może pojawić się nieoczekiwanie u Pacjenta gabinetu stomatologicznego, przychodni. Choć większość z nich ma charakter łagodny, jednakże niekiedy przebieg jest poważniejszych i może stanowić bezpośrednie zagrożenie życia, co wymaga bezzwłocznej interwencji lekarskiej ze strony personelu medycznego.

Według Athertona do najczęściej spotykanych zagrożeń zdrowotnych w praktyce dentystycznej należą: omdlenia (ok. 30%), drgawki (36%), zadławienia ciałem obcym (15-18%), napady astmy (11-13%), bóle klatki piersiowej (ok. 11%), hipoglikemia (ok. 10%)

W tych właśnie momentach zestaw przeciwwstrząsowy jest często ratunkiem życia. W skład zestawu wchodzą bowiem produkty lecznicze, takie jak: adrenalina, dopamina, atropina, amidaron, hydrokortyzon, forosemid.

Wyposażenie gabinetu w zestaw przeciwwstrząsowy nie jest autonomiczną decyzją lekarza stomatologa, lecz stanowi jego obowiązek. Kompletny zestaw przeciwwstrząsowy ma na celu zagwarantowanie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie każdej jednostki opieki zdrowotnej. Skład zestawu jest uregulowany Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011r. (Dz.U.2011.18.94).

Aby dobrać odpowiednie rozwiązanie do Państwa gabinetu (szafka, torba, plecak) potrzebujemy wcześniejszej rozmowy. Zapraszamy do kontaktu.

Koszyk