Klinika Doktorka Misia

Klinika Doktorka Misia

Czas trwania

60 minut

Cena kursu

do uzgodnienia

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji. Bardzo często słyszy się w telewizji jak dziecko uratowało rodzica, ponieważ wezwało karetkę pogotowia. A wszystko to zasługa osób, które poświęciły czas na naukę w formie zabawy i dały dziecku szansę na przyswojenie materiału, m.in. numeru alarmowego. Jest to argument za tym, że nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa.

Dawniej głos malucha w słuchawce telefonu pogotowia ratunkowego traktowany był, jako żart, natomiast uwaga rodziców skupiała się głównie na zabranianiu dzieciom korzystania z telefonów. Po ostatnich tragicznych wypadkach, kiedy mali bohaterowie ratowali życie swoich najbliższych, coraz częściej mówi się o potrzebie nauki dzieci zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Wyszliśmy naprzeciw tej potrzebie łącząc swoje doświadczenie w zawodzie zawodowe ratownika medycznego z doświadczeniem animacyjnym tworząc Klinikę Doktorka Misia.

Oto dwie propozycje współpracy:

  • KLINIKA MINI – uczestników odwiedza Ratownik Medyczny wraz z pomocnikiem – Doktorem Misiem bardzo dużych rozmiarów i jego przyjaciółmi z Kliniki, bardzo dużych rozmiarów 🙂 Ratownik ma ze sobą ogrom sprzętu medycznego (m.in. torba medyczna, defibrylator..) W trakcie pokazu dzieciaki mają możliwość zapoznać się ze sprzętem medycznym, doświadczyć, że np. badanie EKG jest czynnością zupełnie bezbolesną. Ponadto milusińscy uczą się zaopatrywać rany na misiu, w tym tamować bardzo poważny krwotok, prawidłowo wzywać pomoc medyczną, a nawet zakładać gips na chorą rękę Misia!:)
  • KLINIKA MAXI – to jedyny taki pokaz w naszym regionie, prowadzony przez Ratownika Medycznego i Doktora Serduszko! Podczas zajęć oprócz zawartości “KLINIKI MINI” jest pokaz szycia rany stopy na misiu wykonany z pomocą asystenta (uczestnika) z użyciem profesjonalnych materiałów i sprzętu medycznego. Dzieci wybierane do pomocy (współpracy) ubierane są w stroje chirurgiczne, czepki i rękawiczki… Prowadzimy resuscytację Misia, tamujemy krwotok, walczymy z hipotermią…Uczymy poprzez zabawę! 🙂

Szczegóły i zapisy u koordynatora szkolenia:

Mateusz Mokrzycki, 531 382 147, biuro.passio@gmail.com

Koszyk